depo raf sistemleri

Depo Raf Sistemleri Hakkında Detaylı Bilgi

Herhangi bir depodaki temel araç, depo raf sistemleridir. Raf sistemleri, çeşitli depolama ortamlarında malzemeleri desteklemek için dik çerçeveler, kirişler ve konektörlerden oluşan çelik bir yapıdır.Paslanmaz raf sistemleri , bir depodaki depolama alanını en üst düzeye çıkarmak ve toplama, paketleme ve genel teslimat için daha iyi ürün erişilebilirliği sağlamak için inşa edilmiştir.

Rafları kim hazırlıyor?

Palet raflarının yapımı ustalık gerektiren bir iştir ve yalnızca kalifiye ve deneyimli kurulum ekipleri tarafından gerçekleştirilmelidir.Gerekli deneyim düzeyi veya ilgili niteliklere sahip olmayan herhangi bir kişi tarafından depo raf sistemlerinin yapması, taşınması veya ayarlaması tavsiye edilmez.Ayrıca, herhangi bir kurulum projesi veya bakım çalışmasından önce bir yöntem beyanı ve tam risk değerlendirmesi yapılması her zaman tavsiye edilir. Endüstriyel raf sistemleri tüm kurulum ekiplerimiz tamamen sertifikalıdır ve yardıma her zaman hazırdır.

Rafınızı Nasıl En Üst Düzeye Çıkarırsınız?

Endüstriyel raf sistemleri olarak depo alanı optimizasyonu ve raflı depolama çözümlerinde uzmanız.Ürünlerinize ve raflarınıza hangi tip Forkliftlerin servis edileceğini öğrendikten sonra, deponuzdaki palet alanı miktarını ve depolama kapasitesini tasarlayabilir ve hesaplayabiliriz. Depo raf sistemleri hakkında detaylı bilgi için mutlaka bizi aramalısınız.

Depo Kazaları Nasıl Önlenir

Depolar, her zaman yönetilmesi gereken çeşitli riskler sunar. Çoğu zaman, insanlar temel güvenlik prosedürlerini atladıkları için  meydana gelirler. Buradaki aşağıdaki tüm potansiyel tehlikeleri düşünelim:

Forkliftler,
Raf Çöküşü
Raflardan düşen eşyalar
Makine/ekipmanın usulüne uygun olmayan şekilde kullanılması
Merdivenlerden düşen işçiler
Tehlikeli bir olay meydana geldiğinde yangın çıkışları engellenir
Elektrik tesisatı sorunları, yüksek elektrik çarpması riski anlamına gelir
Aydınlatma dahil elektrik işleri
Dokunulan veya sızan tehlikeli maddeler

Çalışanlarınızı eğitin

Herhangi biri depo katına çıkmadan önce uygun eğitim önlemlerinden geçmelidir. Herkese ağır kutuları kaldırmak için doğru tekniği öğretin ki sırtları ağrımasın. Forklift operatörlerinin, aracı nasıl kullanacaklarını bilmeleri için kapsamlı sürücü güvenliği eğitiminden geçtiklerinden emin olun ve kullanılan diğer tüm ekipman/makineler için de geçerlidir. Bu, işçi dikkatsizliğinden kaynaklanan gereksiz kazaları önler.

Güvenli bir raf sistemine yatırım yapın

İş ihtiyaçlarınıza en uygun raf sistemine yatırım yaparak eşyaların yüksekten düşme riskini azaltın. Depo raf sistemleri , ürünleri baş döndürücü yükseklikte depolamanıza izin verdiği için oldukça popülerdir, ancak paletlerinizin doğru şekilde depolandığından emin olmalısınız. Bu, raftan kaymalarını ve yere düşmelerini önler. Aynı palet üzerinde çok fazla ağır eşya istiflemeyin; sisteminizi aşırı yükleme ve kazaya neden olma riskini üstlenmemeniz için ürünleri boşaltın. Endüstriyel raf sistemi, ihtiyacınız olan her türlü tavsiyeyi sağlayabilecek eğitimli uzmanlardan oluşan bir ekibe sahiptir.

Açık Tabela

Tehlikeli maddelerin yanında bulunan bir ‘dikkat’ işareti, insanların yanlışlıkla bunlara dokunmasını engeller. Alarmın çalması durumunda insanları en yakın acil çıkışa yönlendiren tabelalar asın. Dökülme varsa, personeli tehlike konusunda bilgilendirmek için açık bir işaret olduğundan emin olun.

Ekibinizin doğru güvenlik donanımını giydiğinden emin olun

Kazalar meydana gelse bile, güvenlik tertibatı takılırsa yaralanmaların önüne geçilebilir. Gözlükler gözleri talaş veya kimyasallardan korur, eldivenler elleri kesilme ve sıyrıklardan korur, koruyucu şapkalar ve çizmeler başı ve ayakları düşen nesnelerden korur. Bu nedenle, deponuzdaki hiç kimsenin doğru donanıma sahip olmadığından emin olun.

Tehlikeli paketleri/malzemeleri ayrı olarak saklayın

Kimyasallar veya diğer tehlikeli maddeler içeren her şey için deponuzda ayrı bir bölüm oluşturun. Bunları normal ürünlerle karıştırırsanız, kazaya neden olma riskini artırırsınız. Açık işaretlerle kendi alanlarında güvenli bir şekilde saklanırlarsa, insanlar yanlışlıkla onlara dokunmaktan veya devirmekten kaçınabilirler.

Depo Verimliliğinin Önemi

Rekabetçi bir sektörde, lojistikle ilgili herhangi bir işletmenin sorunsuz çalışmasını desteklemek için verimli bir depo şarttır.İşletmeniz için doğru raf sistemini seçmek, zaman yönetimini, maliyet etkinliğini ve en önemlisi müşteri memnuniyetini iyileştirebilir. Yalnızca doğru depolama sistemine sahip olmak değil, yerleşim düzeninin hatasız olmasını sağlamak ve operasyonunuzun maksimum kapasitede çalışmasını sağlamak çok önemlidir. İşletmelerin maksimum depo verimliliği elde etmelerini sağlamak için özelleştirilmiş sistemlere ek olarak Ayarlanabilir Palet, Dikey Depolama, Uzun Açıklık ve Konsol sistemleri mevcuttur.

Depo Tasarımı ve Yerleşimi

Ürünler normal boyutlu ambalajlarda gelmez, bu nedenle verimli bir depo mevcut alanını en iyi şekilde kullanacak ve böylece farklı boyut ve ağırlıktaki mallar için güvenli depolama sağlayacaktır. Verimli bir kat planı, belirlenmiş yollar ve uygun raflar, depo verimliliğini artıran ek faktörlerdir. İyi bir depo tasarımı , personelin mallara güvenli ve hızlı bir şekilde erişmesini sağlayacak ve bunu yaparak zaman yönetimini ve maliyet etkinliğini iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Müşteriler genellikle siparişlerini hızlı bir şekilde talep ederler; malları verimli bir şekilde işleyebilmek ve geri dönüş süresini kısaltabilmek müşteri memnuniyetini daha da artıracaktır.

Stok yönetimi

Stok seviyelerinin giden siparişlere karşı net bir şekilde görülebilmesini sağlayan bir sisteme sahip olmak, müşterilerin taleplerini karşılamak için optimum stok miktarlarının hazır olmasını sağlar. İsrafı önler; fazla stoklama ve stok akışına ilişkin net veriler sağlar; bunların tümü maliyet etkinliğinin, zaman yönetiminin ve müşteri memnuniyetinin iyileştirilmesine katkıda bulunur.

Eğitim

Depo yöneticilerinin tam olarak eğitilmelerini ve verimli bir depo operasyonu için temel faktörleri anlamalarını sağlamak çok önemlidir. Devam eden eğitimler ve rutin incelemeler, hızlı eylemle ortaya çıkan sorunların profesyonel ve verimli bir şekilde çözülmesine yardımcı olarak depo kazalarını önlemeye ve üretkenliği artırmaya yardımcı olur. Ekibinizi en son güvenlik prosedürleri, teknoloji ve süreçlerle bilgilendirmek, operasyonel verimliliğinizi önemli ölçüde artırabilir.Verimli bir depoya sahip olmak iş için iyidir. Uygun maliyetli olarak paradan tasarruf edebilir, raf sistemlerinden ve zemin alanından en iyi şekilde yararlanarak zamandan tasarruf edebilir ve güvenilir birinci sınıf bir hizmet sunarak müşterileri memnun edebilir.

Depo Raf Çökmesi ve Nasıl Önlenir?

1. Kısa yollar ve kötü tasarım
İki kez ucuz satın al terimi asla raftan daha doğru değildir. Kurulumunuzun profesyoneller tarafından tasarlanıp kurulması ve kaliteli malzeme ve ekipmanlara yatırım yapılması lüks bir satın alma olarak görülmemelidir. Endüstriyel raf sistemi, satın alma ve kiralama için tam hizmet raf sistemleri sunarak işletmeleri düzgün bir şekilde kurar ve çökme riskini en aza indirir.

2. Yetersiz forklift eğitimi
Bakımı yapılmayan raflarda küçük bir vurma, yıkıcı hasara neden olabilir ve bu nedenle tüm sürücüler ve ilgili kat personeli, araçları kullanma ve/veya bunların etrafında nasıl çalışılacağı konusunda uygun şekilde eğitilmelidir.

3. Operasyonel hız ve iş akışı
Raf kurulumunuzun tasarım aşamalarında operasyonunuzun hızı dikkate alınmalıdır. Yerleştirildikten sonra, daha yavaş, daha fazla düşünülmüş bir hız için inşa edilmiş bir depoda büyük ölçüde artan işlem sürelerini beklemek için hedef direkleri taşımak tehlikeli olabilir.

4. Hasar, aşınma ve yıpranma
Raflara verilen hasar, çökmenin açık ve yaygın bir nedenidir, ancak genellikle küçük bir rahatsızlık veya başka bir gün ele alınması gereken bir şey olarak göz ardı edilir. Hasar ne kadar küçük olursa olsun, uygun şekilde risk değerlendirmesi yapılmalıdır, çünkü bu, rafı zayıflatır ve sonuç olarak daha fazla önemli hasara yol açabilir. Sistemin herhangi bir parçasında daha önemli bir hasar olması, raf bölümünün boşaltılmasına yol açmalıdır.

5. Düzensiz Çalışma Alanı
Son olarak, genel temizlik. Stoklarınızın yalnızca hasar ve kayıpları azaltmak için optimum koşullarda saklanması değil, zeminleri temiz tutmak ve en azından temel bir temiz ve düzenli olma kültürünü teşvik etmek, güzel bir çalışma alanı ve daha güvenli bir çalışma alanı sağlar. Takılmaları ve düşmeleri, forklift kazalarını ve ekipmanda son derece önlenebilir bakım hasarlarını azaltmaya çalışın.

Raf Çökmesi Nasıl Önlenir

Araştırmanızı yapın ve yüksek kaliteli raflara yatırım yapın
Bu , Doruk raf gibi üreticiden ekipman, servis ve kurulumu hizmeti alınmalıdır.. Eksiksiz saha değerlendirmeleri yapmalı, kurulumu gerçekleştirmek için Akreditasyona sahip olmalı ve sahip olduğunuz alanı ve ekiplerinizin iş akışını göz önünde bulundurarak raflarınızı ürün ve stok ihtiyaçlarınıza göre tasarlamalıdırlar.

Sınırlarınızı bilin
Raflarınız yerleştirildikten sonra, sağlayıcı tarafından belirlenen sınırlamalara uyun ve ihtiyaç anında ‘hızlı bir kazanç’ için bunları aşmayın. Bu tehlikelidir ve rafınızda çok geç olana kadar farkına varamayacağınız uzun vadeli hasara neden olma olasılığı yüksektir.

Raf Korumasına Yatırım Yapın
Endüstriyel raf sistemleri, forklift darbelerinin etkisini sınırlamak için raf koruyucu kapaklardan, insanları ve stoğu bir çöküşten korumak için çökme önleyici ağlara kadar, sizin için ustalıkla kurmuş olduğu ekipmanı korumak için ürün ve çözümlere sahiptir.

Depo Raflarınızı Verimli Bir Şekilde Nasıl Yönetirsiniz?

Olağanüstü kalite, profesyonel montajlı raflar, çalışanlarınızı ve stoğunuzu güvende tutacaktır. Depo raf sistemlerinde, önceden kapsamlı değerlendirme, tasarım ve güvenlik kontrolleri olmadan herhangi bir raf kurulumu yapmıyoruz ve tüm kurulumlar Akredite edilmiş montajcılar tarafından gerçekleştiriliyor. Üretkenliği en üst düzeye çıkarmak ve onu kullananlar için güvenli bir ortam yaratmak için alanı optimize ederek ısmarlama alanlara uyacak şekilde tasarlayabiliriz.

Depo raf eğitimi
Burada bir konu var, ancak yine de raf konusunda eğitim çok önemlidir. Bu alanlardaki öğeleri yalnızca, özellikle palet raflarında kullanım için eğitimli forklift sürücüleri seçmelidir. Elle taşımanın söz konusu olduğu durumlarda, daha önce bahsedilen elle taşıma işlemleri takip edilmelidir, ancak kurulumunuza özel olarak da yapılmalıdır. Ismarlama bir tasarımınız varsa, örneğin inanılmaz derecede dar olup olmadığını değerlendirmek için ek zemin işaretleri veya yön işaretleri olabilir. Nene’nin tasarımı ve yapısı, ek bakım sonrası bakım sağlamak için eğitim ve bakım ve sunulan paketlere eşlik edecek. Çalışanlarınız, Endüstriyel Raf Sistemi ve Endüstriyel Kaldırma Aracı Güvenlik Farkındalık eğitimi gibi sunulan kurslardan da büyük ölçüde faydalanacaktır .

Toplama ve yükleme bölmeleri
Depolar, yükleme rıhtımları için harika bir yerdir. Teslimat araçlarına, hızlı ve verimli bir şekilde yükleme ve boşaltma için harika olan yükleme alanında yakınlarına park etme yeteneği verirler. Bir depoda genellikle en az bir yükleme alanı bulacaksınız, ancak yaklaşan araçlarla ilgili herhangi bir sorundan kaçınmak için bunların açık tutulması önemlidir.

Körfez tehlikeli bir alan gibi görünmeyebilir, ancak yoğun trafik ve önemli kullanıcı hatası potansiyeli nedeniyle tehlikeli olabilir. Doğal olarak, büyük DC’ler bu alanlarda küçük ve orta ölçekli bir donanıma göre daha önemli tehlikeler oluşturacaktır, ancak uygulayabileceğiniz önlemler esas olarak aynıdır, duruma göre artırılmış veya azaltılmıştır.

Dikkate alınması gereken noktalar

Doğru ekipmanı sağlayın
Elbette tüm alanlar için geçerlidir, ancak özellikle yükleme alanları ve yoğun, sık ve hızlı mal hareketi ve aşırı insan trafiği olan alanlarda koruyucu iş kıyafetleri gereklidir. Ayaklar ezilebilir ve ezilebilir ve çok yoğun olduğu yerlerde görüş genellikle kısıtlanır. Bir işveren olarak, çalışanlarınıza ayaklarını korumak için çelik burunlu çizmeler ve her zaman görünür olmalarını sağlamak için yüksek görünürlüklü iş kıyafetleri gibi uygun ayakkabılar sağlamalısınız. Daha büyük birimlerde veya özellikle gürültülü olanlarda, vardiyalarının uzun sürelerinde yüksek gürültü seviyelerine maruz kalan işçilere kulak koruyucular sağlayın.

Yükleme yüksekliği farkları
Araçlar, herhangi bir iskeleye gelen çeşitli yüksekliklerde yük platformlarına sahip olabilir. Yükleme alanı çalışanları bunun farkında olmalı ve yükü buna göre nasıl yöneteceklerini bilmelidir. Yükleme platformları, platformdan biraz daha yükseğe yerleştirilmelidir, böylece boşaltmak için yukarı doğru bir dudak oluşturmaz. Yükleme rampasına ihtiyaç duyan mallar için, kontrol kaybına neden olabileceğinden aşağı veya yukarı dik bir eğim oluşturmamalıdır – ağır tekerlekli paletler için ideal değildir! İşçiler dikkatli ve düşünceli bir şekilde hazırlanmalı ve her seferinde doğru prosedürü izlemelidir. Bunu yapmak, çalışanların güvenliğini ve malların bozulmadan, işlemeye hazır olarak çıkmasını sağlar.

Raf Emniyet Pimleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Depo rafları ve kurulumuyla birlikte gelen tüm büyük, ağır kitler arasında, Raf Emniyet Pimi veya bazen bilindiği gibi kilitleme pimi, kiriş kilidi veya kiriş konektörü kilidi, ihtiyacınız olan en önemli parçalardan biridir.

Raf Emniyet Pimi nedir?

Küçük ama güçlü raf pimi tam da budur – kirişi güvenli bir şekilde yerinde tutan ve kirişin dikey konumdan çıkma riskini büyük ölçüde azaltan bir pim. Genellikle çelikten imal edilen pimler, kirişe ve kirişe ve direğin ön yüzünden geçirilir. Her ışının işlevsel olması için iki pimi olmalıdır (bağlayıcı başına bir tane).

Raf Emniyet Pimleri ne işe yarar?
Temelde, bir kilitleme piminin tek sorumluluğu, kirişin direğin ön yüzünden yerinden çıkmasını önlemektir. Bu, kirişin alt tarafı çarpıldığında veya yukarıya doğru bir hareketle çarpıldığında meydana gelir ve bir pim yerinde değilse, bu, kirişi ve kiriş seviyesindeki herhangi bir öğeyi konumundan kaldırır ve bu nedenle büyük bir risk oluşturur. Aşağıdaki operatörler. Bir raf sisteminde kesinlikle hayati bir güvenlik özelliğidir. Raflar eksik pimlerle birlikte kalabilir, ancak bunu yaparken rafların çökmesi ve paletlerin düşmesi riski önemli ölçüde artar.
Doğru takıldığında ve hasar görmediğinde, pimler kirişleri, örneğin rafların ve paletlerin bütünlüğünü sağlayarak, bir forklift tarafından yanlışlıkla itilebilecekleri veya yerinden çıkabilecekleri yerde tutar.

Raf Emniyet Pimleri ayrıca, tam ölçekli bir olay yerine paletlerin daha güvenli ve daha kontrollü bir şekilde çökmesini veya düşmesini ve rafların düşmesini sağlamak için belirli bir miktarda baskı altına alındığında kırılacak şekilde tasarlanmıştır. Belirli bir basınç oranında (tipik olarak 0,5-1,00 ton) kesilerek, söz konusu kiriş kendini yerinden çıkarabilir ve o bölgedeki hasarı kontrol altına alabilir. Kiriş yerinden oynamazsa, hasar tüm direği ve yapıdaki tüm kirişleri etkileyebilir ve potansiyel olarak tüm rafın çökmesine neden olabilir. Bu senaryo işçiler için tehlikelidir, depo üretkenliğini önemli ölçüde etkiler ve hasarlı malları değiştirirken kârınızda büyük bir düşüşe neden olur.

Raf pimlerini nasıl kullanıyorsunuz?
Çok fazla görünmüyorlar – basit bir tasarım ve kullanımı çok kolay. Belirtildiği gibi, sağlanan boşluklarda dikmenin ön yüzüne yerleştirilen kiriş başına iki pim gereklidir. Ve gerçekten bu.
Dikkat etmeniz gereken şey, bunların üreticiye özel olmasıdır. Raf ve pimler birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve bu nedenle pim tasarımının herkese uyan tek bir boyut olmadığını fark edeceksiniz. Nene tarafından kurulanlar gibi raflarınız, belirli güvenlik özelliklerine ve uygun pimlere sahip olacaktır. Bunu yapmak, rafın işlevselliğinde tam bir bütünlük sağlar. SEMA veya Nene, raf performansınızı garanti edemeyecekleri için raflarınızdan herhangi biri üzerinde üretici tarafından onaylanmayan parçaların rafta kullanılması tavsiye edilmez.

Tüm Raflar Aynı Değildir

Geniş Koridor Rafları
Popüler bir Ayarlanabilir Palet Rafı seçimi ; geniş koridor raflarının kurulumu ve toplama ekiplerinin kullanması kolaydır. Almak ve yeniden stoklamak için tek ihtiyacınız olan standart bir forklift ve kalifiye bir sürücüdür ve ayarlanabilir olduğundan, malları birden fazla seviyede depolayabilir ve gerektiğinde uyum sağlayabilirsiniz. Mevsimsel, çoklu SKU stokları için veya yönetmeniz gereken zamanlama değişiklikleriniz olduğunda mükemmeldir.

Çok Dar Koridor Rafları
Alan optimizasyonu için ideal bir seçenek olan Çok Dar Koridor Rafları , bir depoda genellikle ihmal edilen yükseklikten tam olarak yararlanır. Premium zemin alanını boş tutmak ve yukarı doğru çalışmak, kıt zemin alanından ödün vermeden veya binaları tamamen taşımak zorunda kalmadan doğrudan erişimle daha fazla malın depolanabileceği ve alınabileceği anlamına gelir. Toplama yüksekliğine uyum sağlamak için özel elleçleme ekipmanına ihtiyacınız olacak, bu nedenle sürücünüzün bir kombi VNA kamyonu kullanma ehliyetine sahip olduğundan emin

Konsol Rafı
Esnek, ayarlanabilir ve yalnızca standart bir forklift gerektiren Konsol rafları , özellikle kereste ve borular gibi uzun öğeler olmak üzere büyük boyutlu öğeler için mükemmeldir. Bir kolon yapısındaki konsol kolları sabit bir konuma cıvatalanabilir veya tekrar tekrar uyacak şekilde ayarlanabilir. Ara dikmelere gerek olmadığı için ihtiyaçlarınız için tam uyarlanabilirliğe sahipsiniz.

Mobil Raf
Manuel veya uzaktan aynı gün yeniden yapılandırma, ambar yeteneklerinizi haftalar yerine saatler içinde uyarlayabileceğiniz anlamına gelir. Konvansiyonel palet rafları, manevra kabiliyetine sahip tabanlara monte edilir, zemine yerleştirilmiş paletlerle mobil hale getirilir ve daha sonra ihtiyaçlarınıza göre yönetebilirsiniz. Mobil Rafları , savunmasız öğeleri hırsızlıktan ve diğer öğelerden korumak için stok erişilebilirliğini kısıtlayarak ‘olduğu gibi ve ne zaman’ esasına göre kullanabilirsiniz.

Drive-In Rafı
Drive-in rafları ve Drive-through rafları, yüksek cirolu ağır mallar için oldukça ekonomik çözümlerdir. Standart bir forklift için çok az manevra kabiliyeti gerektiren, birden fazla seviye ve derin stok sıraları, Drive-in ve kullanım yoluyla Son Giren, İlk Çıkar (LIFO) stok ikmali ve toplama ile yapılandırılmış, yalnızca dönen bir çatal gereklidir. Sonuç olarak, bu seçenek alanı optimize eder ve öğeleri seçmek için gereken personeli azaltır.

Raf İşaretleri: Neden Bu Kadar Önemli?

Tabela yeterince basittir, ancak sonuç olarak, daha karmaşık kurulumlar ve düşünceler öncelikliyken genellikle gözden kaçar. Ancak depo tabelaları , çalışan güvenliği, üretkenlik ve iş akışı verimliliği için kritik öneme sahiptir. Ayrıca dikkate alınması ve uyulması gereken yasal ve sektörel düzenlemeler de vardır. Yüksek işlevli, bakımlı bir deponun düzgün çalışması için tabelalara öncelik vermek şarttır.

Depo tabelaları nerede kullanılır
Deponuz, tesis genelindeki her temas noktasında tabelaya ihtiyaç duyar. Toplama personelini iş akışı etrafında yönlendirmekten, tehlikeli maddeleri vurgulamaya ve takılma ve kayma tehlikesine dikkat çekmeye kadar, tabelaları etkili bir şekilde kullanmanın çeşitli yolları vardır.

Yön Bulma İşareti
Asma katlar, toplama akışları için zemin tabelaları, asılı bölüm tabelaları, koridor, sıra ve seviye tabelaları.

Etiketleme
Raf ürün etiketleri, tehlikeli maddeler, gerekli koruyucu giysiler, ilaçlar ve özel ürünler.

Verimli Toplama
Kat planı ve iş akışı ile birlikte çalışan tabela, malların mümkün olan en kısa sürede dağıtıma ulaşmasını sağlamaya katkıda bulunur.

İşlemleri tabelalarla iyileştirme
Verimlilik ve üretkenlik, yüksek işlevli bir depo ve hızlı geri dönüş ve malların sevkiyatı ile başarılı bir tedarik zinciri oluşturmada kritik öneme sahiptir ve tabelalar, söz konusu zincirde önemli bir boşluktur.

Abartılı görünebilir, ancak daha sıkı baskılar ve talepler için çalışan yüzlerce toplayıcı ve depo personelinden oluşan ekipleriniz olduğunda, ivmeyi korumak için etkili sözlü olmayan iletişim çok önemlidir.Tabela, güvenlik kadar eğitimle de ilgilidir ve İngilizce ana dilleri olmasa bile herkese temel bilgileri sağlar. Yeterli etiketleme ve baş üstü bölüm işaretleri ile ürünlerin görünürlüğünü iyileştirerek ve toplama akışının görsel olarak haritasını çıkararak, işçiler ürünlerde kolayca ve güvenli bir şekilde gezinebilirler.Toplayıcıyı doğru ürünleri seçmesi için doğru yere yönlendirmek, doğal olarak yerine getirme hatalarını ortadan kaldırmaya ve sonuç olarak toplama sürelerini kısaltmaya yardımcı olur.

Depolama Kapasitenizi Nasıl Artırırsınız?

İster büyük bir küresel holding, ister küçük bir e-ticaret girişimi olun, deponuzu optimize etmek kârlılığınız için hayati önem taşır. İş akışından yerden ve yukarıdan alan seçeneklerini en üst düzeye çıkarmaya kadar, sahip olduğunuz alanla daha akıllıca çalışmak kârınızı artırabilir ve operasyonunuzu daha verimli hale getirebilir.

Deponuzun düzeninin sizinle birlikte büyümesi gerekebilir. Daha fazla ürün grubu ekledikçe, teklifinizi özetledikçe veya personel sayısı arttıkça, değişiklikleri işinizin yararına olacak şekilde uyumlu hale getirebilmeniz, bu nedenle üretkenliğinizi kaybetmemeniz gerekir. Elbette verimsiz olmanın güvenlik unsuru da var. Yangın çıkışlarını aşırı yükleme, rafa kaldırma ve engelleme vb. uygulanabilir, güvenli veya yasal değildir. Ve tesislerin taşınması maliyetlidir ve her zaman mümkün değildir, ancak kutuları paketlemeye başlamadan önce kullanabileceğiniz birçok seçenek vardır.

Depo Raf  Tipleri

Deponuzda kullanmayı seçeceğiniz raf tipi, doğal olarak depo kapasitenizi etkileyecektir. Depolama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak size farklı stiller mevcuttur. Boyut, depolama ihtiyacı, toplama sıklığı ve türü karşılamak için birkaç başka ürün grubu sunuyorsanız bile bir kombinasyona ihtiyacınız olabilir.

İkincisi, örneğin forklift toplamanın gerekli olduğu ancak taban alanının sınırlı olduğu durumlarda önemli bir husustur. Bu durumda, Çok Dar Koridor Rafları idealdir, daha fazla koridor, kullanılmayan alan optimizasyonu ve daha küçük alanlar için palet rafı sağlar. Ölçeğin diğer ucunda, daha küçük toplama öğeleri , alanı en üst düzeye çıkaran ve yeni stoğun önden ve arkadan veya arkadan doldurulmasını ve öne doğru itilmesini sağlayarak toplamayı optimize eden

Asma katlar ile dikey alandan yararlanın
Yerde fazla bir şey kalmamışsa, ancak sınır gökyüzü ise, Asma katlar mükemmel bir çözüm olabilir. Mevcut kurulumunuza seviyeler ve katmanlar ekleyerek, dışarı çıkmak yerine yukarı çıkarak daha fazla depolama alanı ekleyebilir, cepheleri ve hatta ofis alanlarını seçebilirsiniz.Son derece uygun maliyetli Asma Katlar, korkuluk ve kapı sistemleri ile genellikle hiç kullanılmayan alanlarda ek alan sağlar ve binaları taşımaya gerek kalmadan işinizin büyümesini destekleyerek karınızı artırmanıza yardımcı olur. Dikey alan izin veriyorsa, Asma Katlar tesisiniz için vazgeçilmez bir ektir.

Açık alandan yararlanın
Depolama ürünleriniz dışarı çıkabiliyorsa, dışarı çıkmaları gerekir. Galvanizli çelik konsol raflarımız dayanıklı , sağlamdır ve kereste, inşaat malzemeleri, metaller ve korumalı paletler dahil olmak üzere dışarıda depolanabilen ağır ve büyük boyutlu ürünler için mükemmeldir. Boşa gidecek dış alanınız olabilir, ancak onu nasıl optimize edeceğinizden emin değilsiniz. Bu durumda, tasarım ekiplerimiz, işletmeniz için en iyi şekilde çalışması için gerekenleri yapılandırmanıza yardımcı olabilir.

En İyi Depo Raf Sistemi Nasıl Seçilir

Farklı raf sistemleri çeşitleri
Belki de depolamak için çok sayıda öğeniz var ya da çok uygunlar. İşiniz ne olursa olsun, ihtiyaçları tanımlamanız ve hem stok hem de iş akışına uygun en iyi depo rafı seçeneklerini belirlemeniz gerekir. Bu kararlar en iyi, kurulumları hesaba katabilecek ve sizin için en iyi neyin işe yarayacağına karar vermenize yardımcı olmak için deneyimlerinden yararlanabilecek Nene gibi profesyonellerle birlikte verilir.

Depo Raf Sistemleri

Depo raf sistemleri, dünya genelinde birçok farklı uygulamada kullanılan çok yönlü bir raf sistemidir. Çok yönlülüğü, geleneksel bir raf sistemi, yüksek raflar veya çok katmanlı kurulum olarak kullanılmasına izin verir. Genellikle malları manuel olarak toplamak için veya otomatik bir merkezi mağazanın parçası olarak kullanılır.Depo ortamları için en yaygın kullanılan ağır hizmet tipi raf sistemi ile üç ana endüstriyel raf tipi vardır. Bu raf sistemleri, inanılmaz destek sağlayan ve son derece çok yönlü ve esnek olan sağlam depolama sistemleridir. Endüstriyel rafların kurulumu kolaydır ve çalışma alanında minimum kesintiye neden olur.

Endüstriyel Raflar Bana Uygun mu?
Depolanan malların türü ve işiniz için hangi çözümün doğru olduğunu belirleyen ağırlık ve yükseklikleri ile uygun endüstriyel rafları seçmek çok önemlidir.45 yılı aşkın sektör uzmanlığı ile Nene, işiniz için mükemmel çözümü bulmanızda size tavsiyelerde bulunabilir. Tedarik ettiğimiz malzemelerin her zaman en yüksek kalitede olmasını garanti ederken, raf sistemlerini ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlayarak, mevcut alanı maksimum düzeyde kullanarak müşterilerimize yardımcı oluyoruz .Hafif, ekonomik raflardan daha ağır hizmet tipi raf seçeneklerine kadar, depolama ihtiyaçlarınız ne kadar çeşitli olursa olsun, işinize uygun raf sistemini sağlayabiliriz.

Raf Koruması: Her Deponun İhtiyaç Duyduğu Ürünler.

Başarılı bir depolama tesisinin omurgası, güvenli ve verimli bir depolama sistemidir . Raflarınızın sağlıklı ve uyumlu olmasını sağlamak – optimize edilmiş her palet konumu ile – işinize ve çalışanlarınıza güvenli bir çalışma ortamında gelişmek için her türlü şansı verir.

Yine de, yüksek işlevli herhangi bir tesisteki günlük işlemler, raf sisteminiz ve personeliniz için çok sayıda risk taşır. Malzeme Taşıma Ekipmanı zayıf veya yanlış kullanımından kaynaklanan çarpışmalardan başkası değildir. Hasarlı veya zayıflamış bileşenler ve karantinaya alınmış koridorlar, operasyonel aksamalara ve maliyetli arıza sürelerine neden olur. Aşırı durumlarda, kümülatif hasar veya ağır darbe, potansiyel olarak ölümcül raf çökmelerine neden olabilir – bu nedenle bu riskleri raf koruma ürünleriyle azaltmak hem mantıklı hem de sorumlu bir çözümdür.Raf korumasının faydalarına rağmen, genellikle gözden kaçar. Sağlık ve Güvenlik Yöneticisi yönergeleri, raf korumasının kurulmasını önerir: forkliftler ve diğer araçlar tarafından çarpma olasılığı olan her yerde. Bununla birlikte, mevzuat eksikliği, birçok işletmenin ek depolama kapasitesi lehine bunu feda etmesine veya gereksiz bir maliyet olarak görmesine izin verir.

İkincisi ile ilgili olarak: dalgalanan çelik fiyatları tek başına varlıklarınızı korumak için yeterli teşvik sağlar . Bileşenler açıkta bırakılırsa raf bakım maliyetleri hızla yönetilemez hale gelebilir. Aşırı durumlarda, önlem alınmaması, kurtarılamaz bir depolama sistemine ve tüm rafların değiştirilmesi gibi göz korkutucu bir beklentiye neden olabilir! Malzeme Taşıma Ekipmanı etkisinin %80’den fazlası rafınızın ilk 2 metresinde meydana geldiğinden, bu, en temel koruma ürünleriyle bile hepimizin etkileyebileceği bir konudur.Peki, depolama ekipmanınızı korumanın en etkili yolu nedir? Piyasada pek çok ürün var (hepsi aynı amaca hizmet etmiyor), bu nedenle uzmanlarımız, kurulumunuza uygun raf koruma ürünlerini seçmenize yardımcı olacak bir liste hazırladı ve deponuza tam potansiyeline ulaşmak için en iyi fırsatı verdi. .

Çelik Dik Koruma

Çelik koruyucular veya Kolon Koruyucular , diğer adıyla, forklift ve transpalet çarpışmalarına karşı koruma sağlamak için en yaygın çözümdür ve başlamak için harika bir yerdir. Piyasada farklı işlevlere sahip birden fazla seçenek vardır. Peki, kurulumunuz için hangisine/hangilerine ihtiyacınız var?

Dört Taraflı Sütun Koruma

Çoğu depolama tesisinde bulunan bir standart olan Dört Taraflı Sütun Koruması, öncelikle raf dikme direğini korur. Tipik olarak tek bir 3 mm kalınlığında çelik sacdan imal edilmiş, yarı beşgen bir şekle katlanmış ve zemine sabitlenmiş olarak, taşıma ekipmanınıza zarar vermeden çarpışmalara karşı sağlam bir savunma sağlarlar.

Koridor Sonu Bariyerleri

Koridor Sonu Bariyeri , palet rafları için temel koruma sağlar. Rafınızın başka hiçbir bölümü, site trafiğine satırdaki ilk kareden daha fazla maruz kalmaz. Korumasız bırakılırsa, raf yapısı için kritik olan bileşenler önemli ölçüde darbeye açıktır. Yine, birden fazla varyasyon mevcuttur, ancak en yaygın iki türü aşağıda özetledik:

Yüksek görünürlüklü Çelik Uç Bariyerleri , forklift operatörlerine görsel bir yardım ve darbeye karşı sağlam bir kalkan sağlayarak koridorların sonundaki riskleri azaltır. Tekli ve arka arkaya yuva konfigürasyonlarına uyacak bir dizi boyutta mevcuttur.Çelik seçeneğine alternatif olarak Ahşap Uç Bariyeri kullanılmaktadır . İki adet ağır hizmet tipi C kesitli kolon aracılığıyla doğrudan betona sabitlenen ve 100x75mm işlenmiş ahşapla doldurulmuş olan bu ürünler,Standart Çelik Uç Bariyeri kadar etkilidir . Herhangi bir önemli darbe kaçınılmaz olarak çatlamış veya kırılmış ahşap panellere yol açsa da, bunları hızlı ve ucuz bir şekilde değiştirme esnekliği bakım maliyetlerinizi azaltır.

Sarma Sütun Koruması

Sarma Sütun Koruması, standart Sütun Korumasının bir varyasyonudur . Adından da anlaşılacağı gibi, direğin ön yüzünü sarar , düşük seviyeli çerçeve desteklerini çatallardan veya dikkatsizce yerleştirilmiş paletlerden korurken direği ve taban plakasını daha fazla korur.

Köşe Koruma

Çoğu zaman, raf koridorlarının sonundaki köşeler, yüksek trafikli depolarda en savunmasızdır. Köşe Koruması , dönen forkliftlerden kaynaklanan herhangi bir göz kamaştırıcı darbeyi saptırırken keskin köşeleri yumuşatmaya yardımcı olur. Birçok depo, ek koruma için Köşe Korumasını Koridor Sonu Bariyeri ile birlikte kullanacaktır.

Raf Yön Değiştirici

Günlük operasyonel aşınma ve yıpranmaya karşı düşük maliyetli, kullanışlı ve dayanıklı bir tampondur ve yüksek yoğunluklu veya dar koridorlu palet raf konfigürasyonları için ideal bir çözümdür. İnce tasarımı, koridora izinsiz girişleri en aza indirerek, güvenli çalışma boşluklarında azalma olmadan rafınızın en savunmasız bölümünü koruyarak depolama kapasitenizi güvenli bir şekilde en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

Raf Yön Değiştirici’nin kurulumu hızlı ve kolaydır: Sezgisel bir tırtıklı klips sistemi ile doğrudan raf direğine sabitleme. Bu kullanıcı dostu kaldırma ve klips yaklaşımı, dayanıklı, tüm hava koşullarına dayanıklı, yüksek görünürlüklü polietilen kabuk ile birleştiğinde Raf Yön Değiştirici herhangi bir depo ortamı için ideal bir seçim haline getirir.

Borulu Koruma

Borulu Koruma , genellikle zeminden 500 mm’nin altında bir birinci kiriş seviyesine sahip palet raf profillerinde kullanılır . Bu yüksekliğin altındaki kiriş seviyeleri, normal çelik korumaları (yukarıda bahsedilen) uyumsuz hale getirir. Ağır hizmet tipi, 500×90 mm galvanizli direk olan Borulu Koruma , ağır hizmet tipi bir çelik levha ile dikmenin önüne sabitlenir.

Kılavuz Raylar

Kılavuz Ray sistemleri, MHE operatörlerinizi raflarınızdan güvenli bir mesafede tutarken forklift hareketini kontrol eder ve en üst düzeye çıkarır. Zemine sabitlenerek, depolama ekipmanınızla aynı hizada, deponuzdaki çok çeşitli alanlarda kullanılabilirler ve özellikle dar koridorlu palet raflarıyla birlikte etkilidirler. Ek olarak, Konsol Raflarını korumak için etkili bir çözüm sunarlar.

Depo Bariyer Sistemleri

Ağır hizmet tipi bir Depo Bariyer Sistemi , deponuzdaki bina kolonlarını, makineleri, paketleme alanlarını ve yükleme alanlarını korur. Ek olarak, çalışanlarınızı koruyarak ve MHE operatörleriniz için trafik şeritlerini net bir şekilde tanımlayarak yaya geçitlerinizi güçlendirmeye yardımcı olabilirler.

Palet ve Kartonların Düşme Riski Nasıl Azaltılır!

Çoğu depoda ve endüstriyel tesiste palet rafları genellikle paletler ve ağır eşyalarla doldurulur. Ne yazık ki, bazen bu paletler düşerek üzerine düştükleri şeylere zarar verir ve yerde çalışanları da yaralar. Paletlerin düşmesini engellemenin ve hasarı önlemenin bir yolu var mı? Evet var. Pek çok palet, yüklenme ve depolanma biçimleri nedeniyle düşmektedir. Sadece paletleri doğru şekilde depolamak büyük bir fark yaratabilir.

1.Palet rafları arasında yeterli yanal boşluk bırakın
Paletler çok yakın tutulursa, forkliftlerin ürünlere erişmesi zorlaşır. Bu, sürücünün forklifti bitişik bir rafa çarpması ve palet veya raf düşmesine neden olma olasılığını artırır. Endüstri standartlarına göre, kiriş maksimum toplam genişlik artı 12”den biraz daha büyük olmalıdır. Sürücünün palete veya rafa çarpmasını engelleyeceğinden fazladan boşluk bırakmayın.

2.Depoda yeterli aydınlatma sistemine sahip olun
Yetersiz aydınlatma hatalara neden olabilir ve paletlerin raflar üzerinde uygun olmayan şekilde istiflenmesine neden olabilir. Raf koridorlarını aydınlatmak için modern aydınlatma sistemlerinden yararlanın. Rafı etkili bir şekilde aydınlatacak ve depo çalışma alanını daha güvenli hale getirecektir. Verimli aydınlatma, kaza sayısını azaltır ve çalışanların üretkenliği üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

3. Harap paletlerden kaçının
Birim yükleri kaldırabilecek kaliteli paletler kullandığınızdan emin olun. Sonuç olarak, zeminde çalışanlar için felakete yol açabilecek palet rafı çökmeleri olabileceğinden, dağılan paletleri kullanmaktan kaçının.

4.En ağır eşyaları alt bölmelerde saklayın
En ağır eşyalar, rafların alt bölmelerinde saklanmalıdır. Bu, yalnızca rafları daha kararlı hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda en üstteki yükleme ve boşaltma hatalarını daha az kritik hale getirecektir.

5. Sürücüleri eğitin

Forklift sürücülerinin ürünlerin daha iyi taşınması, ürünün düşme olasılığını azaltmak için uygun yükleme/boşaltma için forklifti koridorlar arasında manevra yapma konusunda eğitilmesi gerekir.

Deponuzun Depolama Kapasitesini Artırmak İçin 5 İpucu!

Her depo, bir noktada, envanter depolama alanını aştığı bir aşamaya ulaşır. Koridorlar ve teslim alma rıhtımları kısa sürede ürün malzemeleri veya kutuları ile dolup taşar ve işçiler ve forkliftler depolama yerlerine ulaşmak için mücadele etmek zorunda kalır. Bu, işletmeniz için iyi bir haber olsa da, olası bir aksiliğin gerçekleşmesini bekliyor olabilirsiniz. Ayrıca, aşırı derecede tıkanmış bir depo, depo verimliliğinizi engelleyebilir! Yeni bir yere taşınmak sizin için uygun değilse, güvenlik tehlikelerini azaltmak ve verimliliği artırmak için odaklanmanız gereken şey, deponun mevcut depolama kapasitesini optimize etmektir.

Burada, deponuzun depolama kapasitesini nasıl artırabileceğinize dair 5 ipucunu belirttik.

SKU miktarlarını azaltın:
Daha sık olarak, depolar aynı ürünün SKU miktarlarıyla aşırı yüklenir. Bunun nedeni, çoğu satın alma acentesinin paradan tasarruf etmek için ürünleri büyük miktarlarda stoklamasıdır. Ancak, bu fazla envanter, mevcut depolama alanını tüketerek alım ve sevkiyat alanlarını bloke eder. Çok fazla envanter stoklamak yerine, depo ve üretkenlik üzerindeki etkiyi azaltmak için bunları aşamalı olarak stoklayın.

Dikey alanı kullanın
Diğer kullanımlar için zemin alanını boşaltmak için deponun dikey alanından yararlanın. Çıkarılabilir ve ayarlanabilir paletler kullanan asma katlar ve palet raf sistemleri kullanın. Bu, ağır ve hacimli ürünleri saklamanın harika bir yoludur. Tesisin yüksekliğini etkin bir şekilde kullanarak %25 ila %30 depolama alanı kazanabilirsiniz.

‘Ölü’ envanteri ortadan kaldırın
Yıllardır ortaya çıkmayan istenmeyen envanterleri kaldırın. İdeal olarak, fazla envanter, depolandıktan sonra 90-120 gün içinde kaldırılmalıdır. Ancak işletmeler ticari nedenlerle ertelemekten kaçınırlar. Stokların bir yılda ne sıklıkta toplandığını görmek için bir hız raporu çalıştırın. Envanterleri satıcılara iade edip edemeyeceğinize, hayır kurumlarına bağışlayabilecek veya bir flaş satışta satabilecek misiniz bir bakın. Bu, bir miktar depolama alanı boşaltacak ve koridorlarda yatan ve alıcı rıhtımlar için yer açacaktır.

Palet depolama yoğunluğunu yeniden yapılandırmayı düşünün
Deponuzun fiziksel yerleşimini değerlendirin ve ürün akışını ve tıkanıklığı iyileştirmek için mevcut raf sisteminde herhangi bir değişiklik yapıp yapamayacağınıza bakın. Mevcut palet depolama yoğunluğunu yeniden yapılandırırken nakliye hacimleri ve en yüksek trendler gibi şeyleri de hesaba katmanız gerekebilir.

Koridor genişliğini daraltın
Daha fazla raf eklemek istiyorsanız, dar koridor rafları harika bir çözüm olacaktır. Gereksiz koridor genişliğini azaltarak, zemin alanından ve depo yüksekliğinden daha iyi yararlanabilirsiniz.

Konsol Rafının Faydaları

Konsol rafları, genellikle standart raf sistemi tarafından sunulmayan birçok özel avantaj sağlar. Bu tip raflar, depolama alanını en üst düzeye çıkarır ve kereste, boru, çelik boru, çubuk, kiriş ve hatta önceden paketlenmiş mobilyalar gibi uzun ve hacimli eşyaların depolanması için idealdir.Konsol raflarının işletmeniz için en iyi depolama çözümü olmasının birkaç nedeni daha var!

1. Kurulumu ve yapılandırması kolay

Bir konsol sistemi, geleneksel raf sistemlerinden farklı olarak, pratik olarak rafsız kolların üzerine yerleştirilmiş iki yan kol ve bir I-kirişten oluşur. Herhangi bir harici destek gerektirmez ve hızlı bir şekilde kurulup kaldırılabilir, taşıma maliyetleriyle ilişkili zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.

2. Uzun ömürlü

Konsol rafları, zorlu çalışma koşulları altında onları çok sert yapan bir toz kaplama kaplamasına sahiptir. Depolama gereksinimlerine bağlı olarak orta hizmet tipi veya ağır hizmet tipi konsol raflar arasından seçim yapılabilir. Dahası, zor manevralar gerektirmez. Hafif yükler manuel olarak veya forklift veya kamyonlarla taşınabilir.

3. Mevcut depolama alanının en iyi kullanımı

Boru, kereste veya duvar halısı gibi malzemeler zeminde depolandığında yer kaplar. Bununla birlikte, konsol rafları, bu öğeleri toplu olarak organize bir şekilde depolamanıza izin vererek, taban alanını boşaltır. Bu raflar, dikey alandan en iyi şekilde yararlanarak daha fazla ürünü saklamanıza ve kolayca geri almanıza olanak tanır.

4. Güvenliği artırır

Konsol rafları, depo güvenliğini çeşitli şekillerde artırır. Malzemeleri yerden kaldırarak takılma tehlikelerini ortadan kaldırır ve ürünlerin küçük alanlarda manevra yapması ve insanlara çarpmasıyla ilişkili yaralanma riskini azaltır.

5. Ürün görünürlüğü

Bu raf sistemi, kat çalışanlarının envanterden belirli ürünleri bulmasını kolaylaştıran optimum ürün görünürlüğü sunar. Artan ürün görünürlüğü, yalnızca ürün toplamayı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda genel depo üretkenliğini de artırır.Bu avantajlarının yanı sıra konsol sistemleri, elektrik ve sıhhi tesisat malzemeleri depoları, perakende mağazaları, nakliye tersaneleri, endüstriler, üretim tesisleri, bina tedarik şirketleri vb. gibi çeşitli ortamlarda kolayca kullanılabilir. Bu nedenle, konsol sistemleri, özellikle de konsol sistemleri en iyi seçim olacaktır. daha fazla ürün yerleştirmeyi (iş büyümesi için) veya mevcut deponuzu düzenlemeyi planlıyorsanız!

Depo Raf Sistemleri: Deponuzun Neden İhtiyacı Var?

Depolar, işletmeler için mal, ekipman, envanter ve diğer öğeler için organizasyon ve depolama alanı sağlar. Ayrıca çoğu perakende mağazasının, belirli şeylerin stoklarını, bunlar mağaza raflarına ve raflarına yerleştirilmeden önce depolayacağı yerdir.

Bir depo raf sisteminin olmaması, her şeyden önce bir depoya sahip olma amacını ortadan kaldırır. Depo veya palet rafı olarak da bilinen depo rafları, envanterinizi düzenlemenizi sağlayan bir depolama çözümüdür.Bir raf sistemi tipinin doğru seçimiyle, envanter yönetiminde yardım alabilir ve şu anda sahip olduğunuz depo alanını tam olarak kullanabilirsiniz.Bir depo raf sistemi, aynı zamanda, deponuzdaki kargoları alıp çıkarırken kargo operasyonlarını da kolaylaştırır.

Depo raf sistemleri ‘ne neden ihtiyacımız var

Deponuzun çalışan ve işinizi başarıya taşımaya yardımcı olan bir raf sistemine ihtiyaç duymasının bazı nedenleri.

1. Dikey veya hava alanınızdan en iyi şekilde yararlanır.

Yatay alanınızı tamamen işgal etmiş olabilirsiniz, ancak yukarı bakıp hala tam olarak kullanabileceğiniz dikey bir alanınız olduğunu görmeyi düşündünüz mü? Bunu yaparsanız, bu dikey veya hava boşluğunu kendi yararınıza kullanın. Uygun bir depo raf sistemi ile dikey veya hava boşluğu dahil olmak üzere deponuzun her köşesinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

2. Daha fazla malın depolanması için daha fazla alan sağlar.

Sattığınız mallara olan talepte ani bir artış mı var ve mevcut depolama alanınız artık stoklarınızı karşılamıyor mu? Bir depo raf sistemine sahip olmak, daha fazla stok depolamanızı sağlar ve artık başka bir depo kiralamanıza veya envanteriniz için daha büyük bir depoya taşınmanıza gerek kalmaz.

3. Mallarınızı düzenli ve erişilebilir tutar.

Hiçbir şey, düzenli ve kolay erişilebilen bir envantere sahip olma hissini yenemez. Doğru depo raf sistemi ile bu duyguyu bundan sonra yaşayabilirsiniz çünkü mallarınızın her zaman düzenli ve erişilebilir olmasına yardımcı olur.Uygun bir raf sistemiyle, her ürün tipi için bir ev atayabilir, mağaza raflarınızı yeniden doldurmanız gerektiğinde yerini bulmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Bu süreçte, günlük operasyonlarınızı düzene sokarsınız. Depo raf sisteminiz sayesinde zaten her şeyi organize ettiğiniz için ürün aramakla vakit kaybetmezsiniz.

4. Deponuzun güvenliğini artırır.

Stokta bulunan her ürünün bittiği bir depoya sahip olduğunuzu hayal edin. Sadece malınızın kalitesini değil, aynı zamanda çalışanlarınızın güvenliği için de aynısını yapıyorsunuz. Düzensiz bir depo, depoladığınız mallara zarar verebilir ve personelinizin yaralanmasına neden olabilir.Ancak, bir kez depo raflarını yerleştirdikten sonra, mallarınızın güvenliğini zaten koruyorsunuz. Ve en önemlisi, işinizin günlük işleyişine dahil olan kişilerin herhangi bir yaygın depo tehlikesine karşı güvende olmalarını da sağlarsınız.

Doğru Depo Raf Sistemleri Nasıl Seçilir ?

Depo depolamanız için birçok seçenekten bunaldıysanız, depo rafınızı seçerken seçmeniz gereken aşağıdaki hatırlaması kolay hususlarda size rehberlik etmemize izin verin.

1. Ne saklamayı düşünüyorsunuz?

İşletmeniz için yeni veya geliştirilmiş bir depo raf sistemi kurmadan önce, mallarınızı nerede depolamayı planladığınızı bildiğinizden emin olun. Bunun nedeni, kuracağınız paletlerin kapasitesi hakkında size bir fikir vermesidir.

Örneğin, yalnızca küçük ve orta ölçekli perakende işletmeniz için ürün depolamayı planlıyorsanız, seviye başına 5000 kg’a kadar yük taşıyabilen sistemler kurmanız gerekmez. Öte yandan, ağır ekipman satıyorsanız ve stoklamayı düşünüyorsanız, seviye başına 500 kg’a kadar bir kapasiteye sahip olmak sadece onu kesmez.

2. İhtiyaçlarınıza en uygun depo sistemi hangisidir?

Her işletme sahibinin benzersiz depo ihtiyaçları vardır ve bunun nedeni, iki işletmenin tam olarak benzer olmamasıdır. Bu nedenle, yalnızca ihtiyaçlarınıza uygun depo raf sistemi türünü düşünmek mantıklıdır.

İşletmeniz için seçebileceğiniz birçok endüstriyel depo rafı türü vardır. Bu içerir:

Hafif hizmet raf sisteminiz için Geçmeli Raf ;
Orta hizmet tipi raf sisteminiz için Uzun Açıklıklı Raf veya Raf Destekli Asma Kat Sistemi ; ve
Ağır hizmet tipi raf sistemi için Konsol Rafı , Drive -In Raf Sistemi , Palet Rafı ve Raf Sistemi.
3. Depo rafı malzemelerinizi nereden alacaksınız?

Depo rafı sağlayıcı seçiminiz önemli olacaktır. Şüphe uyandıracak kadar düşük fiyatlar sunan bir tedarikçiden yararlanırsanız, kalitesi şüpheli olabileceğinden onu düşünmek isteyebilirsiniz.Şu anda maliyetlerden tasarruf edebilirsiniz, ancak er ya da geç bozulduğunda ek masraflara maruz kalacaksınız. Bu nedenle, standartları karşılamayan kötü yapılmış depo raf malzemeleri alma riskinden daha yüksek bir fiyat etiketi ile gelse bile kaliteye yatırım yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir