Çelik raf sistemleri; Cıvata somun yardımıyla kurulan, dört tarafında L şeklinde delikli profiller ile sağlamlaştırılmış ayakta bağımsız şekilde durabilen ve duvara monte edilerek iş güvenliği açısından daha güvenli hale getirilebilen pratik DKP sacdan üretilen en ekonomik raf sistemleri modelidir. Çelik raf sistemleri DKP olarak ifade edilen bir sac döküm türünden elde edilmekte ve üretilmektedir. İhtiyaca ve alana uygun nitelikte üretim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu işlemler; kesme, biçimlendirme ve özellikle doğru kesimdir. Başarılı bir metal raf üretiminin gerçekleştirilebilme sinde ise müşterinin ihtiyacına uygun niteliklere sahip bir raf üretimi önemli olmaktadır. Bunun için de rafların kullanılacağı alanları doğru bir şekilde projelendirmek ve buna göre çelik raf planını ve üretimini yapmak gerekiyor. Bu raf sistemlerinin tercih edilmesinde pek çok neden var. Özellikle de ağır yükleri de taşıyabiliyor olmasının yanı sıra çok uzun yıllar boyunca dayanıklı olması gibi nedenler, başlıca metal rafların tercih nedenleri arasında gelmektedir.

Evlerden iş yerlerine kadar geniş bir skalada kullanılabilen ürünlerden biri bu sistemlerdir. İmalatçılardan özel siparişle tedarik edilebileceği gibi, hazır olarak da satın alınabilir. Çelik raf fiyatları ise çeşitli durumlara göre değişebilmektedir. Özellikle ürünlerin kapasiteleri ve boyutları maliyet için etki eden önemli faktörler olarak ön plana çıkmaktadır. Pek çok alanda dayanıklı depo ve sergileme ürünleri olarak kullanılabilmektedir. Özellikle imalathane ve fabrikalarda bu model ürünlerin kullanıldığına şahit olunmaktadır. Gerek depolama gerek sergileme gerekse de arşivleme için sıklıkla tercih edilmektedir. Firmamız, bütün bu ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla İstanbul ilinde bulunan imalathanemizde en kaliteli ve dayanıklı ürün ünitelerini üretmekteyiz.

Kullanım alanı diğer üniteler ile kıyaslandığında daha geniş olan bu tür ürünler birçok açıdan geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Kullanım alanlarına göre spesifik olarak da üretilebilmektedir. Çelik raf sisteminin fiyatları da bu ve buna benzer durumlar belirlemektedir. Bu maliyetler öncelikli olarak ürün boyutlarına göre belirlenmektedir. Bir ürünün boyutu ise, eğer özel imalat ise depo alanının ölçüleri doğrultusunda belirlenir. Depo alanını rahat kullanabileceğiniz ve maksimum kapasitede çalışacak ürünleri hazırlamak firmamızın asıl amacıdır.