İster küçük bir oda ister büyük bir hangar olsun, bir depo alanını donatmadan önce, depo raf sistemleri tasarımının yanı sıra depo alanını tasarlamak için bir takım önlemler almak gerekir.Raf sistemleri için doğru tasarımı ve bireysel ölçülere göre raf tasarımı sayesinde yüksek çalışma ergonomisi ve depo alanının en verimli şekilde kullanılması sağlanmakta ve bu da işletmenin ekonomik verimliliğini hiç şüphesiz arttırmaktadır.İlk bakışta önemsiz görünen veya hiç akla gelmeyen birçok özellik olduğu için bu prosedürü uzmanlarla çözmek daha iyidir. Düşük kaliteli tasarım veya kurulum, olumsuz bir sonuç olasılığını artırır – üretime ekonomik zarar veren ve insan sağlığına tehdit oluşturan bireysel unsurların çökmesi veya arızalanmasına neden olur.

Endüstriyel Raf Sistemleri şirketinin uzmanlarıyla iletişime geçin, raflarımızdan herhangi biri sertifikalıdır ve zorunlu teknolojik testlerden geçer. En iyi koşulları sağlıyoruz, metal rafların yüksek kalitesini ve yapılan işi garanti ediyoruz.Bir depo için farklı raf sistemlerinin, özel paslanmaz raf tasarımında kendine özgü özellikleri vardır, raf türlerine aşina değilseniz, makalemizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Depo Raf Sistemleri

Bu rafları siparişe göre tasarlarken, bir dizi karakteristik özelliğe dikkat etmek gerekir:

  • Kargonun niteliği (aynı tipte veya farklı tipte) – aynı tipte, kargoya erişimi kısıtlayarak depo alanından önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz;
  • Kargonun geometrik parametreleri;
  • Boşaltma ve yükleme işleminin varyasyonları;
  • Kargoya geçişlerin genişliği ve yeri;
  • Kargo hacminin depo alanına oranı (esas olarak kat sayısını ve yüksekliği belirlemek için).
  • Firmamızda sipariş edilecek rafları seçerken, uzmanlarımız tüm özellikleri, bireysel boyutları dikkate alır, depo alanını optimize eder, maksimum verimlilikle raf tasarımı yapar.

Temel olarak , ön raflar ve raf rafları farklı kargo türleri için kullanılır, çünkü doldurulmuş raflar aynı tip için kullanıldığından, derin “ilk giren son çıkar” ilkesine göre çalışırlar, raflar arasında geçiş yoktur, yükleme ekipmanı sürücüleri yapının derinliklerine ve erişim sadece uç paletlere.

Ölçüye göre yapılmış depo raf sistemleri

Rayların kalitesine de dikkat edilmeli, dayanıklı raylar seçmek gerekir, en sık değiştirilecek olanlardır – çoğu zaman ana yükü taşıdıkları için başarısız olurlar.Bir depoyu donatırken, hatalardan kaçınmak ve gelecekte üretime zarar vermemek için uzmanlara başvurmanın en iyisi olduğunu tekrar etmeye cesaret ediyorum. Geri bildirim formu veya telefon aracılığıyla bizimle iletişime geçin, size yardımcı olmaktan ve profesyonel tavsiyelerde bulunmaktan ve deponuzu yüksek kalite ile donatmaktan her zaman mutluluk duyarız!

Konsol rafları

Bireysel boyutlara göre sipariş vermek için konsol rafları seçerken, depolanan kargonun maksimum ağırlığını belirlemek önemlidir. Konsol rafları, kiriş tabanlı palet rafları ve konsollu kolon rafları olmak üzere sırasıyla daha güçlü, aşınmaya dayanıklı ve daha yüksek bir fiyatla yük taşıyan iki ana inşaat teknolojisi vardır. Bu nedenle optimal kazanım için depolama amacına karar vermek gerekir. Kolonlarda pahalı raflar satın almak mantıklı olmayabilir, ancak palet kirişlerinde özel yapım konsol rafları satın almak yeterlidir, bu da bütçeden önemli ölçüde tasarruf sağlar.

Asma kat rafları

Meza katların tasarım özellikleri yukarıdaki kriterlerin tamamını içermektedir. Asma katların tasarımı en zor olduğu için, farklı raf türlerini, depolanan kargo türlerini ve diğer teknolojik eklemeleri birleştirir – bir yükleme platformu, merdivenler, korkuluklar, asansörler vb. vb. Bu tür raflar hakkında daha fazla bilgi için Asma kat rafları bölümüne bakın. Koşulsuz olarak, özel yapım asma kat raflarının tasarımı ve kurulumu için destek, güvenilir bir şirketten deneyimli bir uzman tarafından yapılmalıdır.
Ve son birkaç ipucu:
Aşağıdaki metriklere göre raf tedarikçinizi araştırın:

Belgesel kalite onayı (teknolojik testler, sertifikalandırma, );
Raf sistemleri konusunda deneyimli
Rafların kurulumunu gerçekleştiren uzmanların garantileri ve nitelikleri.
Kötü tasarımın veya kurulumun, personel sağlığına tehdit oluşturan ve üretime ekonomik zarar veren çökme olasılığını artırdığını unutmayın.