Arşiv raf sistemleri genel olarak kütüphanelerde, kamu kuruluşlarında adı verilen kısımlardaki sistemlerdir. Arşiv ürünleri aynı zamanda bir depolama sistemi çeşidi olarak geçmektedir. Bu ürünler hem ekonomik hem de pratiktir bundan dolayı da oldukça tercih edilmektedir. Bu arşiv ürünlerinin ağırlık kapasitesi diğerlerine oranla çok düşüktür. Buna rağmen maksimum 70 ile 75 kilogram ağırlık taşıyabilmektedir, isteğe göre klasörler, koliler bu arşiv depolarında korumaktadır. Klasör ürünleri çok sık kullanılmakta olan ürün çeşitleridir. Bu arşiv ürünlerinin taşıma kapasitesine oranla değişmektedir. Çelik arşiv ürünleri ilk olarak yağ alma gibi aşamalara uğramaktadır. Daha sonrasında ise arşiv ürünü haline gelir, arşiv ürünlerinin kurulumu oldukça kolaydır istendiği takdirde olduğu yerden taşınıp başka yere alınabilmektedir.

Arşiv raf sistemleri arasında en yaygın olan ürünlerden bir de çelik arşiv ürünleridir. Arşivlemede ya da yedek parça yükleme de kullanılmakta olan ürünlerden birisidir, firmamız size en uygun en kaliteli hizmeti sunar.

Arşivler genel olarak tüm Türkiye’de İstanbul, Ankara ve birçok şehirde de oldukça aktif olmakta olan bir ürün modelidir. Arşivlerde kullanılmakta olan bu depolama sistemleri dayanıklı ve uzun ömürlü olmalıdır. Arşiv depolama ürünleri arşivler de oluşan bütün belgelerin boyutuna uygun olmak zorundadır. Bunun yanında ihtiyaçlarını göz önüne olarak üretilmektedir.

Genel olarak depo katlarında, zeminlerde bulunan arşiv odaları için özel olarak tasarlanan bu depolama sistemleri birçok firma yoluyla üretilmektedir. Fakat unutulmaması gereken şey tabii ki araştırmadan almamaktır. Depolama sistemleri arasında yer alan arşiv raf sistemleri birçok Firma için kamu kuruluşları için oldukça önem arz eder, arşivin yanı sıra Otomotiv yedek parça ve benzeri bütün şirketlerde tercih edilmekte olan bu arşivleri kaliteli olması oldukça önemlidir.